خط مشی اکسیر

EXIR-CEO-SAGHAFI-KHATMASHI

اکسیر صرفا یک ایده جدید یا حرکتی متفاوت نیست، بلکه تغییر یک فرهنگ در برخورد با معاملات املاک است. فرهنگی که بگونه ای سنتی نه به زمان مشتریان احترام می گذارد و نه علاقه ای به بهترین انتخاب ایشان دارد. قطعا نمی توانیم یک شبه این فرهنگ و این شکل برخورد را تغییر دهیم اما توانسته ایم چند قدم رو به جلو برداریم و در مجموعه اکسیر با متدی تحت استانداردهای بین المللی اما بومی شده و با تلفیق امکانات IT و تجربه مدیران خدماتی متفاوت و با حداقل اتلاف انرژی و زمان را برای اعضای مجموعه اکسیر به ارمغان آوریم.  امروز، اکسیر یعنی مهندسی املاک در فضای سایبری.

رضا نوری ثقفی      
مدیر عامل آژانس اکسیر
 

خط مشی اکسیر

گروه مشاورین املاک اکسیر اولین ارایه کننده خدمات الکترونیکی ملکی در زمینه های خرید، فروش، مشارکت، معاوضه واجاره در شمیرانات می باشد.این شرکت با برخورداری از سابفه ای 20 ساله، فعالیت خود رادر سال 1391 با راه اندازی اولین تارنمای اختصاصی، تخصصی و کاربردی املاک شمیرانات با هدف ارایه بهترین، کاملترین و در دسترس ترین اطلاعات شفاف و اثربخش به متقاضیان خود، در محیطی سرشار از اعتماد وصداقت در کوتاهترین زمان ممکن با از میان برداشتن سردرگمی مشتریان در دریافت اطلاعات مورد نیاز، آغاز نمود.
مدیریت شرکت در سال 1392 به منظور استقرار نظام مدیریت کیفیت استاندار ISO9001:2008 را برگزیده است. در این راستا مدیریت شرکت، خود و کلیه کارکنان را متعهد به ایجاد بهبود مستمر اثربخشی سیستم پیاده سازی شده و پیشبرد اهداف کیفی حاصل از راهکارهای زیر به منظور برآورده سازی خواسته های مشتریان که یکی از مهمترین چشم اندازهای شرکت می باشد و الزامات این استاندارد می داند:

  1. ارائه جامع ترین بانک اطلاعاتی بابهترین کیفیت و با تایید مالکین به مشتریان
  2. تبدیل شدن به بهترین و اولین گروه مشاورین املاک منطقه شمیرانات
  3. ارایه خدمات در کمترین زمان ممکن با ایجاد بالاترین حس اطمینان و رضایتمندی در متقاضیان
  4. افزایش میزان رضایتمندی مشتریان ومتقاضیان و تلاش برای به حداقل رساندن شکایات آنها
  5. افزایش توانمندی و آگاهی پرسنل از طریق آموزش مستمر

مدیریت شرکت با اعتقاد کامل به کلیه الزامات استاندارد، ضمن اجرای موثر سیستم مدیریت کیفیت و رسیدگی به شکایات مشتریان با اتکال به خداوند متعال، همدلی و مشارکت تمامی همکاران در پایان هر سال اهداف کیفی سال آتی را تصویب و در جلسات بازنگری مدیریت میزان تحقق آن را بررسی می نماید. همچنین مسئولیت پیگیری مستمر به منطور حصول اطمینان از نحوه عملکرد سیستم مدیریت کیفیت و حفظ و نگهداری آن به نماینده مدیریت در امور کیفیت و رضایتمندی مشتریان واگذار گردیده است.

شماره سند: 00- EX- QP01
تاریخ تنظیم: 93/1/15

تلفـن :  22292203 - (021) دورنگار : 26151135 - (021)
خیابان شهید با هنر (نیاوران)، بعد از تقاطع کامرانیه، مجتمع نارون طبقه سوم اداری، واحد 303
کلیه حقوق سایت متعلق به آژانس املاک اکسیر می باشد